-->

FG



6. oktober 2025

Norse med 95% fyllingsgrad i september

Nær 10 av 10 seter solgt i september 📷 Malcolm Nason/ Norse

Norse Atlantic flyr videre med solide tall. September endte med 95 prosent fyllingsgrad og tydelig passasjervekst sammenlignet med samme måned i fjor.

Norse Atlantic Airways opprettholder den sterke utviklingen fra sommermånedene. I september hadde selskapet en fyllingsgrad på 95 prosent og en passasjervekst på 10 prosent sammenlignet med samme måned i fjor.

Totalt reiste 161 568 passasjerer med Norse i september, mot 146 688 året før. Den høye fyllingsgraden, som også var 95 prosent i rutenettet alene, viser at etterspørselen etter selskapets langruter fortsatt er solid selv etter sommerens høysesong.

Antallet flyvninger på Norse sitt eget rutenett var 459, en liten nedgang fra 484 i september i fjor. Samtidig økte antallet ACMI- og charterflyvninger betydelig, fra 29 til 66. Totalt ble det gjennomført 525 flyvninger i løpet av måneden.

Punktligheten, målt som andelen avganger innen 15 minutter, endte på 74 prosent. Det er en nedgang fra 81 prosent i september i fjor. Norse peker på at store deler av forsinkelsene skyldes kapasitetsutfordringer i flytrafikkontrollen og overbelastning ved enkelte europeiske flyplasser.

Administrerende direktør Bjørn Tore Larsen sier at resultatene for september viser at Norse-modellen fungerer godt også utenfor høysesongen. Han fremhever at selskapet fortsetter å tilpasse kapasiteten til etterspørselen, og at veksten i ACMI- og chartervirksomheten er i tråd med strategien om å utnytte flåten mer effektivt gjennom året.

Vi bruker KI i skrivearbeidet, artikkelen kontrolleres av redaksjonen før publisering

www.osloairports.com | luftfart- og reiselivsnyheter | 2007 - 2025
uten kommersiell tilknytning til Oslos lufthavner
bruk av KI i redaksjonen
om oss   nettsidekart