-->

FG

6. juli 2026

Setter opp nytt VM-fly til Miami

Skal til mye varmere strøk enn dette 📷 Sondre Holen Olafsen/ Norsk Polarinstitutt

Etter Norges historiske VM-bragd mot Brasil svarer Norse på den enorme supporterinteressen med nok et spesialfly fra Oslo. Denne gangen går turen til Miami før kvartfinalen.


Fotballfeberen fortsetter å bre seg i Norge. Etter landslagets dramatiske seier over Brasil og avansement til kvartfinalen i VM, setter Norse Atlantic Airways nå opp et nytt direktefly mellom Oslo og Miami for norske supportere som ønsker å følge landslaget videre i mesterskapet.

Det ekstra VM-flyet skal etter planen ha avgang fra Oslo fredag morgen, med retur til Norge søndag 12. juli etter kampen. Dermed får norske supportere mulighet til å reise direkte til Florida i forkant av kvartfinalen.

Ifølge Norse kommer den nye avgangen etter en kraftig økning i interessen for reiser til USA i kjølvannet av Norges historiske VM-framgang. Selskapet satte tidligere denne uken opp et eget VM-fly til New York foran åttedelsfinalen mot Brasil, og håpet allerede da at det skulle bli behov for en ny spesialavgang.

– Da vi satte opp flyet til New York, håpet vi selvfølgelig at vi måtte gjøre dette én gang til. Det er den hyggeligste operative utfordringen vi kunne fått. De norske supporterne har virkelig vist at de er landslagets 12. spiller, sier konsernsjef Eivind Roald i Norse Atlantic.

Flyet til Miami skal opereres med en Boeing 787 Dreamliner med plass til inntil 338 passasjerer. Norse opplyser at interessen for å følge landslaget har eksplodert, samtidig som reiselivsaktører melder om økt etterspørsel etter både flybilletter og overnatting i USA.

Den nye spesialavgangen markerer andre gang på få dager at Norse setter inn egne VM-fly fra Oslo for norske supportere. Først gikk turen til New York før møtet med Brasil, nå rettes blikket mot Miami og kvartfinalen i det som allerede har blitt et historisk verdensmesterskap for Norge.

En sjekk på flyselskapets nettsider mandag ettermiddag, viser at flightene er utsolgt. Selskapet har ikke oppgitt noen separate startpriser for tur-returbillettene, men vi har grunn til å anta at økonomibillettene startet på rundt 23.000,- mens Biz Premium gikk for mellom 35.000 og 50.000,- 
www.osloairports.com | luftfart- og reiselivsnyheter | 2007 - 2026
uten kommersiell tilknytning til Oslos lufthavner