-->

24. juli 2023

Norwegian: åtte av ti fly var i rute i juni

Norwegian hadde åtte av ti fly i rute i juni 📷 osloairports.com

Norwegian starter sommertrafikken med gode trafikktall, og er det nest punktligste flyselskapet i Europa med 8 av 10 fly i rute. Kun polske LOT slår rødnesene med 0.7 prosentpoeng.
annonse


Det viser ferske tall fra flyanalyseselskapet Cirium.

Å komme så godt ut i juni, når sommerferieavviklingen starter for fullt her hjemme, er en fjær i hatten for selskapet, som denne sommeren har lansert 13 nye ruter i nettverket. Totalt flyr Norwegian 300 ruter til 114 destinasjoner i sommersesongen.

At Norwegian for første gang på flere år slipper å leie inn fly for å få ruteprogrammet til å gå rundt, er også en medvirkendeårsak til gode trafikktall, nå har selskapet selv full kontroll på både fly og besetning.

Så sent som i fjor leide Norwegian inn fly fra seks andre europeiske selskap for å få kabalen til gå opp.

Vinneren
LOT- Polish Airlines er selskapet som så vidt slo Norwegian på punktlighetsstatistikken i juni. Dette selskapet er å finne på Gardermoen med to daglige avganger til Warszawa, hele uken. Selskapet kom tilbake med denne ruta i 2017, etter nærmere ti års fravær. På disse seks årene har LOT hatt en voldsom vekst, fra to ukentige, til to daglige avganger. Denne ruten brukes mye av nordmenn som både skal videre østover i Europa, men også til Fjerne Østen og Asia.

Her er Ciriums punktlighetsstatestikk for juni, i bransjen kjent som On Time Performance (OTP).
Som en bransjestandard regnes alle fly som lander innenfor et kvarter etter oppsatt tid, som landet i tide.

RangeringSelskapAntall flygningerAnkomst på tid
1LOT - Polish Airlines (LO)8.58282.72%
2Norwegian Air Shuttle (DY)7.60282.02%
3Iberia (IB)13.77480.89%
4Finnair (AY)8.36080.69%
5Austrian (OS)10.87978.12%
6Vueling (VY)18.98276.88%
7KLM (KL)20.66176.18%
8Eurowings (EW)16.96169.12%
9Lufthansa (LH)36.84666.16%
10Norwegian Air Sweden (D8)5.58565.68%
Kilde: Cirium

www.osloairports.com | luftfart- og reiselivsnyheter | 2007 - 2023
Uten kommersiell tilknytning til Oslo og Torp lufthavner
Vi bruker cookies fra Google Analytics til å måle trafikken på artiklene
No instrument approach procedure established for this webpage
om oss   nettsidekart