-->

FG

boks

Ny tjeneste Se flytrafikken på Oslo lufthavn akkurat nå Dagens planlagte avganger, forsinkelser og innstillinger

12. september 2022

Skal fly til Firenze neste sommer

Skal fly fra Sandefjord til Firenze (Tom Gulbrandsen)

Med sommeren friskt i minne lanserer Widerøe neste års sommerruter til utlandet. Årets sommerruter returnerer til destinasjonskartet 2023 samtidig med at flyselskapet introduserer én ny destinasjon fra Torp.


Widerøes lanserer i dag ruteprogrammet for neste sommer. Med unntak av én rute er alle gjentagende favoritter fra sommeren 2022. Fulle fly til Nice, Palma de Mallorca, Alicante og Nice i sommer bekrefter selskapets satsing på ruter til Syd-Europa i skoleferien. Nytt fra neste år er at Widerøe introduserer en rute til Firenze fra Sandefjord.

Torp – Nice tre ukentlige avganger - Ny sommeren 22, øker fra to til tre avganger i uken neste sommer.
Det blir avgang fra Torp 07:00 med ankonst Nice 09:55. Returen fra rivieraen går 20:30 med ankomst Sandefjord 23:20.

Torp – Firenze tre ukentlige avganger - Ny rute neste sommer, avgang hver tirsdag, torsdag og søndag.
Flyet letter fra Torp klokken 07:00 og lander i Firenze 10:00. Fra Italia er det avgang 20:25 med ankomst Torp 23:20. Rutene opereres med 110-seters jetfly, Embraer 195-E2 (bildet over).



Middelalderbyen Firenze er et mekka for alle som er interessert i vin, kultur, arkitektur og historie. Ikke minst er det inngangsporten til vakre Toscana med sitt spektakulære landskap, himmelske mattradisjoner og herlige strender.

- Mange har favoritter i Syd-Europa de trekker mot hver eneste sommer. Det er derfor gledelig at vi kan presentere neste års ruteprogram allerede nå, så reisende kan begynne planleggingen tidlig. Å kunne glede seg til en fremtidig reise er mye av opplevelsen. Vi håper Widerøes destinasjoner i syd vil friste nordmenn til å starte planleggingen av neste års sommer allerfede nå som høsten har satt inn og vinteren står for tur, sier kommersiell direktør i Widerøe Christian Skaug.

Fornøyd markedssjef
- Dette er fantastiske nyheter! At vi både får en helt ny rute til Italia og at vi får økning i kapasiteten til Nice er svært gode nyheter. Ruten til Nice ble svært godt mottatt i markedet og er et flott utgangspunkt for hele rivieraen, men også for de som er glade i Provence, og selvsagt for de som har feriehus og leiligheter i regionen, og vi er sikre på at ruten til Firenze også vil bli en suksess for Widerøe, det sier Tine Kleive-Mathisen, markedssjef på Torp.
www.osloairports.com | luftfart- og reiselivsnyheter | 2007 - 2026
uten kommersiell tilknytning til Oslos lufthavner