-->

12. august 2023

Europas punktligste selskap i juli

Iberia var Europas punktligste flyselskap i juli 📷 Iberia

Sommerferien er stort sett over i denne delen av Europa. Sjekk ut hvilke flyselskap som var best til å få kundene fram i tide forrige måned.
annonse

I juni kom Norwegian nest best ut på punktlighetsstatistikken for europeiske flyselskap, et godt utgangspunkt for vårt eget flyselskap i det ferieavviklingen her hjemme startet.

Selskapet ramler en plass i juli, men er fortsatt på topp tre i statistikken. Norwegian hadde 77% av flyene i rute, eller i underkant av 8 av 10 fly. Det viser ferske tall fra flyanalyseselskapet Cirium.

Skandinaviske SAS nådde ikke opp på denne listen for juli, men selskapet opplyste tidligere denne uken at 62.6%, eller drøyt 6 av 10 fly landet til tiden.

Det punktligste flyselskapet i juli var det spanske Iberia, som flyr daglig mellom Oslo og Madrid. Selskapet har flere ganger de siste årene blitt kåret til verdens mest punktlige selskap. 

I Europa ble 9.231 flyavganger innstilt i juli, det er 1.170 færre enn i juni, da 10.401 avganger aldri tok av.

Dette er Ciriums punktlighetsstatestikk for juli, i bransjen kjent som On Time Performance (OTP).
Som en bransjestandard regnes alle fly som lander innenfor et kvarter etter oppsatt tid, som landet i tide.

RangeringSelskapAntall flygningerAnkomst på tid
1Iberia (IB)15.40980.75%
2Finnair (AY)8.54679.82%
3Norwegian Air Shuttle (DY)7.65376.97%
4LOT Polish Airlines (LO)8.76275.86%
5Vueling (VY)21.75674.03%
6KLM (KL)21.98273.97%
7Austrian (OS)11.31673.78%
8Air Europa (UX)5.78371.69%
9Norwegian Air Sweden (D8)5.96269.23%
10Brussels Airlines (SN)6.24067.37%
Kilde: Cirium

www.osloairports.com | luftfart- og reiselivsnyheter | 2007 - 2023
Uten kommersiell tilknytning til Oslo og Torp lufthavner
Vi bruker cookies fra Google Analytics til å måle trafikken på artiklene
No instrument approach procedure established for this webpage
om oss   nettsidekart